Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Dornova metoda plus-Dornplus-Prouzova,Pury a Breussova masáž 

 

Dornova metoda plus je jemná manuální terapie, která vrací klouby a obratle na původní místo a to za pohybu pacienta v dynamice.

 

 

Obrazek

 

 Autor této metody, Dieter Dorn, „znovu vynalezl‛‛ způsob, jak neuvěřitelně rychle a jemně korigovat vysunuté obratle, skoliotické vybočení páteře, bolavá ramena, kyčle, kolena atd. Dieter Dorn žije v Německu, kde se tato metoda již 30 let se skvělými výsledky praktikuje. Je rozšířena také v Belgii, Nizozemsku, Anglii, Itálii, USA.

 

Dornovou metodou se provádí:

Dornova metoda (dornova masáž)

 

KOREKTURA KYČLÍ (SROVNÁNÍ DÉLKY NOHOU)

KOREKTURA KOLENEObrazek

KOREKTURA KOTNÍKU (HLEZENÍ KLOUBY)

KOREKTURA KŘÍŽOKYČELNÍHO SKLOUBENÍ (VYBOČENÍ PÁNVE)

KOREKTURA VYROTOVÁNÍ PÁNVE

KOREKTURA KOSTRČE

KOREKTURA BEDERNÍ A DOLNÍ HRUDNÍ PÁTEŘE

KOREKTURA HORNÍ HRUDNÍ PÁTEŘE TH8 - TH1

KOREKTURA KRČNÍ PÁTEŘE C7-C2

KOREKTURA ATLASU C1

KOREKTURA ČELISTI, RAMENNÍHO KLOUBU, LOKTE

KOREKTURA ZÁPĚSTÍ,PRSTY, "KLADÍVKOVÉ PRSTY"

KOREKTURA VYBOČENÉHO PALCE U NOHY

Na závěr terapie se provádí BREUSSOVA MASÁŽ za pomocí třezalkového oleje

Případy z praxe: http://www.dornova-metoda.com/dornova-metoda-masaz-bolesti-zad-praxe.htm

 Radek ONDRA, doporučený terapeut Dornovi metody.

DOPORUČENY TERAPEUT je:

je, jak už z názvu vyplývá, prověřený a zkušený terapeut Dornovy metody.
Toto označení může získat pouze ten, kdo prošel zkušebním obdobím, kdy se prověřovaly jeho znalosti v praxi, přístup k pacientovi, poctivost, pečlivost a dodržování postupů a etiky Dornovy metody. Seznam doporučených terapeutů slouží lidem hledajícím fundovanou pomoc. Mohou si na mapce najít svůj kraj a v něm toho nejbližšího dopor.terapeuta a mít jistotu, že se obrací na odborníka. Chceme tím také zabránit zneužívání dobrého jména Dornovy metody. Různí lidé nabízející Dornovu metodu ani netuší, co to obnáší, vydávají jakési svoje techniky za DM, prodávají permanentky na týdny dopředu, jsou hotovi za půl hodiny, nenaučí člověka potřebné cviky, zkrátka, využívají jeho nevědomosti a tahají z něj peníze...

 

Od podobných "terapeutů" se zásadně distancujeme. Pro Vaši lepší informovanost uvádíme postup základního ošetření DM. Pouze ve výjimečných případech jsou potřeba více než tři ošetření !
     1. Pohovor, vysvětlení postupu, vyloučení možných kontraindikací.
     2. Měření a srovnání délky dolních končetin- kyčle, kolena, kotníky. Ošetřující je povinen Vás          naučit samostatnému cvičení na kyčle, příp., kolen.kloubů.
     3. Výška kyčelních lopat, vybočení a vyrotování pánve.
     4. Kostrč.
     5. Bederní, hrudní a krční páteř.
     6. Ramenní klouby.
     7. Pokud máte potíže s loktem, zápěstím, čelistí atd.
     8. Terapeut je povinnen Vás naučit samostatným cvičením, týkajících se vašich specif. potíží.
Doporučení terapeuté jsou lidé zodpovědní a vzdělaní i v jiných technikách. Setkáváme se a předáváme si zkušenosti a nové poznatky. Mnoho lidí je velmi překvapených, když se obrátí na dopor.terapeuta a ten je pošle ke kolegovi, protože je to blíž. Nekonkurujeme si, naopak, jsme jedna velká rodina, která má stejný cíl- šířit dobré jméno Dornovy metody a pomáhat těm, kteří se na nás obrátí.

 

MgA. Zuzana Prouzová Lehrmann

Obrazek

 

http://www.dornova-metoda.com/dornova-metoda-masaz-bolesti-zad-terapeute.htm

obrazek-dorn-1.jpg

 

obrazek-dorn-2.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ronrogers

(thanks, 8. 7. 2017 6:10)

Very interesting information. Its about Dorn's plus plus,which is a fine manual therapy that returns the joints and vertebrates to the original place.Thanks for sharing this.Its very difficult to write a successful essay for that you must organize your thoughts in an effective way and planning is very important aspects for your writing works. If you have you can write it well by taking help from custom essay writing services.Visit https://www.essayguardian.com/.

Nemecko

(Olga, 12. 1. 2015 8:23)

Velice zajimave informace.Prosim o radu jak najit dobreho terapeuta DM v NRW v Nemecku, nejlepe Ahaus nebo Muenster, Coesfeld. Zde je sice uveden seznam, ale jen pro Slovensko a Rakousko. Mate prosim nejake kontakty? moc dekuji Olga
Email: olgasti@hotmail.com

Re: Nemecko

(Pavlina, 25. 2. 2016 23:11)

V Nemecku by sis to musela cele hradit sama a fyzioterapeuti jsou pekne drazi. Ja ziju taky v Německu a jednou za rok pri návštěvě CR si udělam termin a ucastnim se D. Metody v CR.